Konsulte me Receta Baby

Flasim per ushqyerjen femijes, Por jo vetem! Konsulto rutinen e ushqyerjes se femijes tuaj dhe cdo problematike tjeter lidhur me te. 30 minuta konsulte per ushqyerjen e femijes dhe rutinen ne pergjithesi Ju lutem rezervoni konsulten tuaj ne keto orare: Te djele nga ora 20:00-22:00 Ju lutem mos anashkaloni, ne kemi nevoje te dime vleresimin…

Picky Eating

Trajnimi Picky Eating me @receta_baby.gv Trajnimi Picky Eater zhvillohet ▪️ ne grup ▪️individualisht Ndihmone femijet nazelinje ose perzgjedhes te ushqimeve te cdo moshe deri ne adoleshence te permiresojne situaten e ushqyerjes.

Pure Banane

Mosha 4-6M+ Pergatitja e duhur e pures se bananes per femijen, sidomos kur ja provon per here te pare duhen patur parasysh keto hapa: -Bananja qe duhet te blini te jete mesatarisht e pjekur dmth jo jeshile apo gati e nxirre ne pjesen me te madhe te siperfaqes.-Gjysmen e bananes e beni pure lehtesisht pa…

Qershia

Mosha e sygjeruar: 8M+Nuk eshte ushqim alergjik Qershia edhte nje frut shume i dashur per te gjithe. Permban vitamine C, kalium dhe fibra. Servirja: Prej moshes 8 muaj duhet ofruar individualisht ne copa. Ndajeni qershine ne dy pjese duke i larguar bërthamën. Demostrojani femijes si ta pertyp dhe ta haje. Pas provave te para mund…

Llojet e Specave

MESONI TE GJITHA LLOJET E SPECAVE.Ne kete postim do lexoni larmite e ndryshme te specave nga ato me te emblat te ato me pikantet. SPECAT ZILE – janë të mëdhenj & të ëmbël me ylber ngjyrash (jeshile, të kuqe, portokalli, të verdhë, vjollcë). Për shkak të madhësisë & shijes së butë & të ëmbël, ato…

Smoothie frutash me qumesht Aptamil

Mosha: 12-18M Ushqyerja e fëmijës tuaj është e rëndësishme në çdo fazë.Provoni diçka të re dhe argëtuese, kërë smoothie frutash me Qumesht Aptamil Kindermilch 2+ ose Aptamil Kindermilch 1+. Përgatitja e recetës: Përbërësit:1 banane1/2 Pjeshkë3/4 e një filxhani Aptamil Kindermilch. Përgatitja:Hapi 1: Qëroni pjeshkën dhe bananen,Hapi 2: I shtypni me pirun,Hapi 3: Përgatitni formulën e…

Trajnimi Picky Eating

A eshte femija juaj nje Picky Eating? Femija juaj a refuzon ushqimin dhe nuk ka interes te provoje shije te reja ushqimesh? A ka nje regres te dukshem te oreksit per te ngrene? A nuk i pranon aromat e forta dhe karakteristike ne gatime? A eshte nje femije qe vetem trazon por nuk provon ushqimin?…

Meso femijen te ha me Baby Led Weaning

Femija juaj vazhdon te ha akoma ushqimin ne teksture te imet pure? Edhe pse eshte 12M, 18M apo 2 vjec. Keni frike ti jepni ne copa sepse mund te mbytet? Sapo i bie nje cope e vogel direkt duket sikur do e nxjerr te gjithe ushqimin? Deshironi te jeni te sigurta per cdo hap dhe…