Trajnimi Baby Led Weaning

(32 shqyrtime nga klientë)

 69.99

Baby Led Weaning

Ne kete material do te gjeni te gjitha keshillat e nevojshme per te ndjekur kete metode ne menyre te pavarur vet ne shtepi me femijen tuaj.
Gjithcka qe duhet te dini per kete metode.
Teknikat kryesore baze.
Keshilla dhe detyra per tu ndjekur.

Përshkrim

 • Nese femija juaj vazhdon te ha akoma ushqimin ne teksture te imet pure? Edhe pse eshte 6M, 8M, 12M, 18M etj
 • Keni frike ti jepni ne copa sepse mund te mbytet?
 • Sapo i vete nje cope e vogel ne goje e nxjerr te gjithe ushqimin?
 • Nuk ha asgje ne copa vet por e ushqeni vetem ju?
 • I provon pak ushqimet dhe i hedh poshte?
 • Nuk pertypet por e kalon ushqimin direkt?
 • A keni degjuar per metoden Baby Led Weaning dhe deshironi ti ofroni pavaresi dhe vetbesim femijes ne ushqyerje?
Atehere jeni ne vendin e duhur. Ndiqni trajnimin e metodes Baby Led Weaning me @receta_baby . TRAJNIMI ZHVILLOHET ONLINE 3 seanca ne 1 muaj. Programi permban:
 1. Si te ndihmoni femijet te vetushqehen dhe te kene nje start te sigurte me metoden BLW.
 2. Aplikimin e BLW paralelisht me metoden konvencionale me luge.
 3. Si ti mesoni femijen te vetushqehet i pavarur nga prindi.
 4. Si te punoni duke ndjekur cdo dite nje plan pune.
 5. Aplikimi i manovrave te sigurta dhe ndihmes se pare.
 6. Lista e pazarit te produkteve qe duhet ti prezantoni femijes.
 7. 101 ushqimet e para qe cdo femije duhet ti testoj deri ne moshen 12M.
 8. Strategji te ndryshme per zgjidhjen e sfidave te ndryshme gjate ushqyerjes perfshire edhe fazat e ushqimit neper te cilar kalon femija.
 9. Keshilla mbi ushqyerjen e shendetshme dhe pjaten e balancuar.
 10. Sekrete te vogla qe bejne diferencen e madhe ne ushqyerjen e femijes.
 11. Ide per receta dhe menu e personalizuar me receta per te gjitha vaktet e shoqeruar me keshilla praktike.
 12. Video shpjeguese dhe demonstruese.
 13. Si te rrisni femije te lumtur dhe konfident qe ushyerja te jete nje kenaqesi dhe argetim.

32 shqyrtim për Trajnimi Baby Led Weaning

 1. Erjola

  Super!

 2. Erjola

  Super si trajnim!

 3. Jonida

  Super trajnim

 4. Reti

  Shume e kenaqur nga rezultatet!

 5. Adela

  Trajnim shume i vlefshem.

 6. Ersida

  Trajnimi shume i vlefshem. Shume e kenaqur me arritjet.

 7. Merita

  Shume shume po shume e kenaqur faleminderit Gerta je engjell

 8. Bora

  Super trajnim

 9. Franceska

  Hallall cdo qindarke. Fale teje vajza ime filloi te ushqehej.

 10. Klara

  Super e kenaqur nga rezultati i trajnimit

 11. Evisa

  Jam shume e lumtur qe kam mbaruar trajnimin ne receta baby , ishte nje mini shkolle qe e kisha shume nevoje . Gerta eshte nje trajnuese e talentuar dhe si nene i besoj shume keshillave te saj . Gjithashtu ndihem e sigurt te plotesoj gjithe kerkesat e femijes gjate ushqyerjes .

 12. Bariona

  Jam duke ndjekur trajnimin e blw dhe kam bere nje zgjedhje shume te mire qe vendosa ta ndjek me Gerten kete trajnim. Ne jemi akoma ne fillimet tona dhe sigurisht qe kemi momentet tona te veshtira por Gerta nuk heziton ne asnje moment per tu pergjigjur pyetjeve te mia dhe per te me dhene keshilla shume te vlefshme. Gjithmone mirenjohese Gertes per komunikim e saj, keshillat, profesionalizmin dhe humanizmin e saj.
  Faleminderit Gerta per cdo moment qe harxhon nga koha jote per te me kthyer pergjigje dhe per te me dhene keshilla 🥰🥰😘😘

 13. Miranda

  Falemenderit Gerta per cdo keshille 🥰✨

 14. Marinela

  Trajnim qe jo vetem te meson se si femija te ushqehet ne menyre te pavarur, te pranoje ushqime te shumellojshme dhe per me teper te ushqehet shendetshem, por ne teresi te meson si te krijosh nje marredhenie te forte besimi dhe sigurie mes prindit dhe femijes. E super-rekomandoj per nenat e reja ♥️

  • @receta_baby.gv

   Te falenderoj shume!

 15. Elira

  Ne shqiperi informacinet mbi ushqyerjen jane te mangeta dhe jokoherente. Si nje mami e re, kisha nevoje te mesoja rreth metodes blw dhe vendosa te beja kete trajnim ne menyre qe te mesoja tim bir te ishte i pavarur ne tavoline, te kishte kontroll mbi sasine dhe mundesi perzgjedhjet, duke bere keshtu qe te rritet me besimin ne vete dhe jo i stresuar. E rekomandoj per te gjitha mamat qe pranojne te ndryshojne veten dhe te vetedukohen per te edukur femije me parimet qe fatkeqesisht munguan ne rritjen tone.

 16. Erda

  Jam duke ndjekur trajnimin BLW dhe deri tani jam shume shume e kenaqur me rezultatet. Gerta eshte nje ndihme e madhe per cdo nene te re qe fillon ushqimin e femijes se saj. Me ka ndihmuar qe te mos kem frike qe mbytet dhe ti besoj instiktit tim ne ushqyerjen e vajzes. Super keshilla per ndihmen e pare qe duhet ti dije cdo prind dhe jo vetem, por te gjithe ato qe kujdesen per femije. Faleminderit Gerta qe je e gatshme gjithnje te pergjigjesh e te na ndihmosh 🥰 e vleresoj shume

 17. Leonora Krasniqi

  Ka qenë një trajnim me shumë Informacione te vlefshme, mësim për nënën së pari dhe pastaj për bebin. Jam shumë e kënaqur me rezultatet, faliminderit Gerta nga zemra! 💚

 18. Andiela Nikolla

  Jam e lumtur qe vendosa ta ndjek trajnimin me Gerten,une si nene kam fituar me shume besim dhe guxim per te startuar me blw.Gerta shume e gatshme gjithmone dhe shume korrekte😍

 19. Lira

  Super e kenaqur nga rezultati.Nje trajnim me te vertet qe ja ka vlejtur.Te falenderoj shum Gerta🥰

 20. Filis

  Super ,jam e lumtur qe e nisa udhetimin per ushqyerjen e femijes tim me ty dhe po vazhdojme me sukses BLW ! E rekomandoj cdo nene te re !

 21. Diana

  Keshilla dhe informacione shume te vlefshme per cdo nene.
  Faleminderit Gerta

 22. Adriana

  Shume keshilla te vlefshme dhe shume informacione per te cilat nuk isha ne dijeni ose isha e paqarte.
  Faleminderit shume😍

 23. Irini

  Jam shume e kenaqur me keshillet e Gertes pasi si nene e re qe jam dhe me pak informacione eshte gjithmone zgjedhja e duhur te pyesesh nje eksperte si ju! Faleminderit shume per mesimet qe na jep jane shume te vyera per ne dhe per bebat tane!

 24. Xhuljana

  Faleminderit per materialet qe ke ndare deri me tani. Mendoj qe avantazhi i te qenurit pjese i nje trajnimi te Gerta echte qe nuk kemi thjesht disa materiale qe nisen e kaq, por konsultimi online me detaje i cdo informacioni qe ndahet. Me pelqen shume dhe grupi me te gjitha mamat qe eshte si shkolle me vete me aq informacione sa ndahen cdo dite nga perditshmeria.

 25. Drijona

  Gerta faleminderit shume per cdo keshille dhe informacion qe ke ndare me ne ne lidhje me ushqyerjen. Te pergezoj per profesionalizmim, qetesine dhe saktesine me te cilen e percjell kete informacion. Do doja te isha bere pjese shume me heret se kaq, ne menyre qe ti kurseja vetes stresin e madh qe perjetova me nisjen e ketij procesi. Trajnimi ishte 10/10, jam shume e kenaqur me shpjegimet, materialet, shembujt dhe me grupin e mamave qe jane gjithmone te gatshme te te ndihmojne.
  Ju uroj me te mirat te gjithave!

 26. Denisa

  Gerta, faleminderit shume per trajnimin 🙂
  Personalisht me ke qetesuar shume sepse kjo pjesa e ushqimit eshte goxha stresuese sidomos kur je nene per here te pare, por realisht ndihem shume me mire tani mbas trajnimit dhe materialeve te tua i referohem cdo dite kur pergatis ushqimin e djalit. Ndihem akoma dhe me e qete kur mendoj ku duhet te drejtohem ne rast se do me lindi ndonje pyetje gjate ketij procesi.
  Faleminderit shume per gatishmerine!

 27. Ejona Alika

  Ky trajnim ka qene nje ndihmese teper e madhe per mua si nene duke me ber te ndihem me konfidente per te nisur dhe zhvilluar me tej pjesen e ushqyerjes per vajzen time Elja. Jam shume e kenaqur dhe e lehtesuar qe bashkepunova me Gerten e cila me suportin e saj te palodhur ma ka ber me te lehte dhe me te bukur kete sfide! Falenderime te perzermerta

 28. Arjana Imeraj

  Na ke nderuar . Ajo e imja ushqehet me mire se mua me duar . Se ne kemi harru tu perdor luge dhe pirunj 😂😂

 29. Lira

  Gerta si je si jan cunat?Doja te te falenderoja pamase per te gjitha gjerat qe na ke mesuar tek trajnimi.Jam shum e lumtur edhe ndjehem shum shum mir per faktin qe Lian sot esht 13muajsh edhe han vet han cdo gj te gjitha perimet edhe nuk e kam aspak frik kur fut ushqime me copa te medha ne goj se din ti menaxhoj shum mir edhe e nxjer vet kur nuk e han dot.Te uroj cdo te mire edhe te jam mirenjohese pafund e dashur…🥰❤️

 30. Ledia Melani

  Nje super trajnim qe cdo nene pavaresisht metodes qe zgjedh per te filluar ushqyerjen duhet ta zhvilloje. Gerta eshte mbi te gjitha sh pozitive, e gatshme ne cdo moment me keshilla,sugjerimi dhe mbi te gjitha sh profesionale. Ky trajnim eshte nje mini shkolle per cdo nene qe deshiron qe procesi i ushqyerjes mos te jete stres,por nje kenaqesi si per femijen dhe vete nenen. Ka pafundesi recetash,sugjerimesh dhe Gerta e gatshme gjithmone per keshilla edhe individuale. Bravo Gerta. Te uroj nga zemra suksese te metejshme dhe pacin fatin sa me sh mama te te njohin 🥰.

 31. Bora

  Libri qe mora per fillimin e ushqimit per vajzen, eshte zgjedhja me e mire qe mund te beja. Cdo recete e detajuar,te kursen kohe dhe stres se cfare do gatuash cdo dite tre vakte. E sugjeroj per cdo nene. Ja blen si liber. Bravo Gerta per punen e bere,je nje ndihme e madhe per nenat e reja.

 32. Vera

  Kursi i BLW më mësoi shumë rreth mënyrës sesi unë duhet të ushqeja vajzën time. Në këtë kurs u futa kur ajo kishte kaluar disa faza me ushqimin, dhe gjë që më ka mbetur peng pse nuk u futa në kurs përpara se ajo të fillonte ushqimin. Por çdo këshillë e Gertës më ka mbetur vath ne vesh , e vogla ime ka një marrdhënie më të mirë me ushqimin, si dhe unë jam më e qetë.

  Faleminderit Gretush për çdo këshilë, si gjatë kursit ashtu edhe pas tij❤️
  Je një vlerë për të gjitha ne mamat🥰

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *