Ofertë!

Trajnimi Picky Eating

(14 shqyrtime nga klientë)

 69.99

Trajnimi ne grup – Picky Eating
Zhvillohet ne 5 seanca online në grup me mbikqyrje për një afat 2 mujor.
1 Konsultë falas mbas përfundimit të trajnimit, vlerësim i rezultateve.
Akes në guidën e plotë me menu & receta.

Kategori:

Përshkrim

 • A eshte femija juaj nje Picky Eating?
 • Femija juaj a refuzon ushqimin dhe nuk ka interes te provoje shije te reja ushqimesh?
 • A ka nje regres te dukshem te oreksit per te ngrene?
 • A nuk i pranon aromat e forta dhe karakteristike ne gatime?
 • A eshte nje femije qe vetem trazon por nuk provon ushqimin? Qe e con dem duke e hedhur edhe flakur poshte?
 • A eshte femija juaj super i ndjeshem ndaj prekjes se teksturave te ndryshme ushqimesh?
 • A ben sikur mbytet per cdo lloj teksture e konsistence ushqimesh?
 • A behet nervoze femija juaj kur nuk ja servirni, prisni dhe e kerkon sipas nje menyre te gatuar ushqimin?
Jeni vetem nje klikim larg. Duke i siguruar femijes tuaj zgjidhjen e duhur dhe me te sigurte per te kapercyer te gjitha keto pikepyetje me siper. Blini tani trajnimin Picky Eating dhe merrni programin qe permban:
 1. Trajton femijet qe refuzojne te provojne ushqime te reja apo dhe ato qe i kane pas ngrene me pare.
 2. Meson femijet si te nderveprojne me ushqimet dhe te reduktojne neveritjen ndaj ushqimeve apo frikes per te prekur ushqimet me dore.
 3. Femije qe preferojne vetem nje numer te kufizuar shijesh.
 4. Femije qe nuk marrin sasine e nevojshme te vlerave ushqimore ne dieten e tyre.
 5. Plane te hartuara per te analizuar ecurine e femijes.
 6. Femije qe hane ne menyre te c’rregullt.
 7. Permiresimi i aftesive kordinuese, autonomise se femijes dhe sfidave sensorale dhe psikologjike.
 8. Keshillimi i prindit te ndimoj zhvillimin e aftesive te ushqyerjes.
 9. Nese femija juaj ka nje game te kufizuar te ushqimeve qe preferon dhe refuzon vazhdimisht cdo ushqim te ri.
 10. Nese femija ka probleme sensoriale ose ka probleme me aromat apo teksturat e ndryshme.
 11. Menu te shendetshme dhe rutine e vakteve sipas moshes.
 12. Informacione shtese si ndihma e pare per femijet
 13. Akses ne te gjitha guidat e ushqyerjes ne website http://www.recetababy.com
 14. Disponibilitet per pyetje dhe konsulta ne grup.

Informacion shtesë

Falas

1 Konsultë falas mbas përfundimit të trajnimit, vlerësim i rezultateve.

14 shqyrtim për Trajnimi Picky Eating

 1. Regina

  Super e kenaqur

 2. Silvjana

  Hi! Un jam nena e nje femije 3 vjecar qe cdo gje me ushqimin shkonte shum mire derisa erdhi nje moment nuk pranonim me ngjyrat dhe u bem nje “Picky Eating ” Perzgjedhes vetem neutral dhe fal zotit pash ne instagram faqen e Gertes Receta baby dhe nuk hezitova i shkrujta se ne nena kur behet fjal per shendetin e femijes jemi me skeptik dhe duam gjithmon me te miren dhe fal ndihmes se gertes dhe trajnimit te saj ne kemi arritur me hapa te vogla arrin suksese te medha .Ndaj jua keshilloj shum trajnimin nese dhe femija juaj esht nje perzgjedhes ushqimesh .Shum perqafime per ty e dashur Gerta dhe suksese sa me lart .Faleminderit

 3. Xhulia

  ❤️

 4. Megi

  Supeer! Shume informacione te rendesishme dhe mbi te gjitha Gerta pervec se shpjegon cdo gje me detaje eshte edhe shume e embel! 10 me 🌟

  • @receta_baby.gv

   Te kam xhan Megi! Flm per feedback tend dhe gjithe perkushtimin dhe pozitivitetin tend❤️

 5. Jesmina

  Super e kenaqur nga trajnimi picky eating.
  Gerta eshte me mira.

  • @receta_baby.gv

   Ti je dashuri, ate qe kur se besojne e bere te mundur. Ishe nje nga rastet me te veshtira Por dedikimi dhe pozitiviteti jot me tregoi qe nuk ka asnje gje qe te na ndal ne nenave kur behet fjale ler femijet tane. Perqafime💛

 6. Marinela

  Nje trajnim teper i vlefshem per femijen, si te ushqehet shendetshem dhe ne menyre te pavarur. Gjithashtu e meson ate dhe me edukaten e te ushqyerit dhe rendesine qe ka si proces. Dhe jo vetem kaq por ky trajnim ne vetvete nuk eshte vetem per femijen por ne thelb eshte per nenen, te meson qe me urtesi e kembengulje te arrish ate cka deshiron tek femija jot.

  • @receta_baby.gv

   Marinela te falenderoj. Do ta vleresoj gjithmone feedback qe me ke dhene ne fillimet e mia me trajnimet, me kane vlejtur te permiresoj e organizoj qe nenave tju vi ne ndihme ne menyren me efektive. Te jam une mirenjohese Sepse edhe une kam mesuar shume nga ju dhe me keni treguar sa i madh eshte perkushtimi i ne nenave per tja dal gjithmone mbane.

 7. Selvije

  Shumë e kënaqur të falemenderoj pa mas pi kemi shumë përmirsime 😘

  • @receta_baby.gv

   Te falenderoj dhe une ty e jam e kenaqur qe keni pasur shume permiresime. Perqafime💛💛💛

 8. Bernarda Kondi

  Shume faleminderit per te gjitha keshillat dhe per kohen qe ve ne dispozicion per cdo pyetje qe kemi. Nje trajnim i domosdoshem, do doja te isha njohur me pare me kete mundesi ne menyre qe ta kisha nisur shume me heret trajnimin 😊

 9. Bruna

  Pervec nje mirenjohje te madhe qe kam per Gerten , e falenderoj cdo vakt qe femija im do ushqehet. Na beri te kemi nje rutine ushqyerje . Me teknikat qe mora nga ky trajnim (picky eating ) zgjitha problemin e ushqyerjes, mesova cdo te thote te ushqesh nje femije ne menyre te shendetshme. Faleminderit ❤️

 10. Diana

  Shume e kenaqur. Keshilla shume te vlefshme dhe per ne 😂 jo vetem per femijet!
  Deshira per te degjuar Gerten eshte cdo nate jo vetem 1here ne jave.

  • @receta_baby.gv

   Jam shume e Gezuar per arritjet tuaja me ushqyerjen. Flm per cdo fjale dhe ju keni bere nje pune te mrekullueshme nga ana juaj. Femijet meritojne me te miren!

 11. Heralda

  Victoria 4 vjece nje picky eater ekstrem me probleme te theksuara sensoriale me ane te ktij trajnimi,leksioneve edhe metodave te drejtuara nga Gerta ka bere qe te kete permisime te medha ne pranimin e ushqimeve te reja edhe te ruajtjes se nje rutine te mire.Shume faleminderit per mbeshtetjen Gerta

 12. Euglena

  Gerta jam shume e kenaqur me trajnimin ” Picky eating” , sepse npm ketij trajnimi mesova se si ta zgjidh problemin kryesor te djalit tim,
  dhe si te krikoj ura lidhese midis djalit dhe ushqimit. Faleminderit shume e dashur.

 13. Sabina Sava

  Orioni do te jete gjithmone mirenjohes teta Gertes per kohen, perkushtimin, durimin dhe qetesine qe na ke dhene. Jo vetem atij por edhe mua si nena e tij. Nga nje Picky Eater ekstrem, nervoz dhe i pa menaxhueshem ai u be: bashkepunues, me i qete dhe sot, fale teje me gjithe keshillat qe na ke mesuar te dyve jemi ketu per te te falenderuar pafund per rezultatin. Ai han vete ulet ne tavoline bashke me ne, provon shije te reja dhe surpriza eshte se ka filluar te haje dhe gjellerat qe une gatuaj per familjen. Kaq e lumtur si prind saqe skam fjale. Nuk jam aspak e zhgenjyer dhe mbi te gjitha une dhe Orioni fituam 1 mike qe gjithmone do ta perkrahim ate per arritjet e saj dhe ajo ne. Te kemi xhan teta Gerta! ❤️

 14. Jora Kule

  Pershendetje nga mami e dy binjakeve Dario dhe Boris👯‍♂️ besoj e mendoni sa e veshtire eshte procesi ushqyerjes me binjak dhe per ne teper kur jane “picky eaters “ 😉 por ne te tre me ndihmen e teta Gertes ja dolem💪, Dario dhe Boris hane perimet, faturat, mishin peshkun etj ne menyrat e gatimit nga me te ndryshmet🙏 Faleminderit Gerta te dergojme shume puthje e perqafime🥰

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *