BISKOTA PER DHEMBET


Mosha 6M+

PERBERESIT:
▪️1 banane e pjekur
▪️2 hurma arabie te bluara
▪️200 gr miell Tershere
▪️1/2 luge kardemomme (errez per arome)
▪️1 luge gjalp te shkrire.

PERGATITJA
▪️I perzieni te gjithe perberesit sebashku. I punoni me kujdes mire me dore.
▪️Beni nje brum te njetrajtshem ne forme cilindrike dhe e ndani me thike ne copa.
▪️Formoni sa gishti juaj format dhe i vendosni ne nje tave me leter kuzhine.
▪️Pjekja ne furre en 200 grade per 10 minuta.

Jane te buta, te shijshme dhe me perberes shume te shendetshem.

One Comment

  1. Pingback: Menu javore 7M+ - Receta BABY

Lini një Përgjigje