Tortellini me krem qumështi, avokado & bajame

Koha : afërsisht 10 minuta 

PËRBËRËSIT 

• Tortellini të freskëta me spinaq dhe rikota

• Krem qumështi ose pana kuzhine

• Avokado

• Bajame të thërrmuara 

PËRGATITJA

1. Tortellini përgatiten sipas udhëzimeve të paketimit.

2. Kremi i qumështit hidhet në një tigan të thellë me pak piper e kripë dhe arrë moskat. Trazohet vazhdimisht për 3-4 minuta derisa trashet.

3. Shtoni tortellini e ziera sipas minutave të paketimit.

4. Grini bajame sipër dhe avokadon e freskët.

Share & SAVE këtë post të ftoni nëna të tjera të ndjekin receta të shëndetshme për fëmijë. #recetababy

Lini një Përgjigje