Home » Trajnimi Picky Eating

Trajnimi Picky Eating

 • A eshte femija juaj nje Picky Eating?
 • Femija juaj a refuzon ushqimin dhe nuk ka interes te provoje shije te reja ushqimesh?
 • A ka nje regres te dukshem te oreksit per te ngrene?
 • A nuk i pranon aromat e forta dhe karakteristike ne gatime?
 • A eshte nje femije qe vetem trazon por nuk provon ushqimin? Qe e con dem duke e hedhur edhe flakur poshte?
 • A eshte femija juaj super i ndjeshem ndaj prekjes se teksturave te ndryshme ushqimesh?
 • A ben sikur mbytet per cdo lloj teksture e konsistence ushqimesh?
 • A behet nervoze femija juaj kur nuk ja servirni, prisni dhe e kerkon sipas nje menyre te gatuar ushqimin?

Jeni vetem nje klikim larg. Duke i siguruar femijes tuaj zgjidhjen e duhur dhe me te sigurte per te kapercyer te gjitha keto pikepyetje me siper.

Blini tani trajnimin Picky Eating dhe merrni programin qe permban:

 1. Trajton femijet qe refuzojne te provojne ushqime te reja apo dhe ato qe i kane pas ngrene me pare.
 2. Meson femijet si te nderveprojne me ushqimet dhe te reduktojne neveritjen ndaj ushqimeve apo frikes per te prekur ushqimet me dore.
 3. Femije qe preferojne vetem nje numer te kufizuar shijesh.
 4. Femije qe nuk marrin sasine e nevojshme te vlerave ushqimore ne dieten e tyre.
 5. Plane te hartuara per te analizuar ecurine e femijes.
 6. Femije qe hane ne menyre te c’rregullt.
 7. Permiresimi i aftesive kordinuese, autonomise se femijes dhe sfidave sensorale dhe psikologjike.
 8. Keshillimi i prindit te ndimoj zhvillimin e aftesive te ushqyerjes.
 9. Nese femija juaj ka nje game te kufizuar te ushqimeve qe preferon dhe refuzon vazhdimisht cdo ushqim te ri.
 10. Nese femija ka probleme sensoriale ose ka probleme me aromat apo teksturat e ndryshme.
 11. Menu te shendetshme dhe rutine e vakteve sipas moshes.
 12. Informacione shtese si ndihma e pare per femijet
 13. Akses ne te gjitha guidat e ushqyerjes ne website http://www.recetababy.com
 14. Disponibilitet per pyetje dhe konsulta ne grup.

Trajnimi ne grup – Picky Eating

Trajnimi perbehet nga 5 seanca online, ku secila seance zgjate 60 minuta per nje afat kohor 3-4 jave.

€54.99

Regjistrohu tani

6 Comments

 1. Jam shume e lumtur qe vendosa ta marr Trajtimin Picky Eater.. Jam nena e nje femije 3 vjecar te diagnostifikuar me Treacher collins syndrome, jetojme ne NY dhe kam me shume se dy vite qe marr Feeding therapy per djalin sepse ngrenja eshte problemi me i madh qe kam me te..
  Por te jem e sinqerte per gjithe kete kohe ka shume pak progres..
  Qekur kam filluar seancat me Gerten kemi ndryshuar shume gjera, absulutisht na pret nje rruge e gjate sepse kemi shume per te bere…
  Tani e di qe do ja dalim pak e nga pak me hapa te vegjel por te sigurte, i jam Mirenjohese pafund per kete rugetim dhe per mbeshtetjen qe do na jape ne vazhdim..
  E rekomandoj shume Trajtimin…
  Te uroj suksese ne punen tende Gerta!
  Eshte Fat per mua qe te njoha.
  FALEMINDERIT!!

 2. Absolutisht zgjedhja me e mire qe kam bere per femijen tim por dhe per mua si nene. Sapo kemi mbaruar trajnimin dhe shoh shume ndryshime ne rutinen dhe vaktet gjate dites. Jemi shume me te qete, vaktet tashme permbajne nje larmishmeri ushqimesh qe i lejojne femijes tim te zgjedhe pa u ndjere i detyruar.
  Ne fund te dites, mama te lumtura dhe femije te lumtur.

 3. Fale perkushtimit të Gertes ne punen e saj kam mesuar receta të reja po mbi te gjitha metoda si t’ja ofroj keto ushqime djalit tim. I jam mirenjohese pafund

 4. Gerta, nje terapi per mendjen tuaj fillimisht, pasi zeri i saj te fal shume qetesi dhe ju siguroj qe femija do ndihet me i lumtur pas trajnimit.

  Faleminderit shume Gerta!

 5. 😁😁🥰🥰 dhe une jam kenaqur pa fund sot .po fillon tme pelqeje ky mesim dhe mua😃 .ka gjera te cilat si mendojme as si dime qe ekzistojme dhe shume nena lene pa ushqyer femijet vitet e para te jetes me idene se nuk ha asgje femija im…por thjeshte sduhet te dorezohemi kurre per asgje…te pakten te japim maksimumin tone. I lexova me shume vemendje te gjitha cka me the dhe jam shume e kenaqur deri tani se pari nga ju ( pasi shikoj qe je nje njeri aq pozitiv dhe kjo me jep dhe mua shume deshire dhe kurajo te vazhdoj kete rrugetim ,le te themi)dhe se dyti nga Deisi qe po meson 😁

 6. Pershendetje mama, kur vjen puna te femijet te gjitha jemi skeptike dhe per vendimet qe marrim vet e jo me t’i besojme dikujt te na orientoj. E ashtu e dyzuar u bera pjese ne programin “Picky Eater” me Gerten me 1001 pikepyetje ne koke. Tani qe cdo gje perfundoj dhe fillova te shoh ndryshime e permiresime qe me dukeshin te paarritshme fajesoj veten pse duhet te prisja mbi nje vit te bindja veten per te marr programin. Gerta do t’ju jap orientimet e duhura se nga t’ja filloni, madje me ka keshilluar edhe privatisht per menyra ushqyerje qe lidhen me femijen tim dhe nuk i ka nje femije tjeter. Pra, nuk eshte thjesht nje program. Me Gerten ke edhe nje shoqe qe ne moment dobesie t’i shkruash, ajo eshte aty ne cdo ore me miresine e saj per te te mbeshtetur e orientuar. E di, shume prej jush mund te thoni se keni lexuar pafund por edhe une ashtu si shume prej jush kam lexuar e lexoj pafund. Nuk eshte e njejta gje te lexosh tek tuk e te marresh nje program me hapa konkrete se ku te fillosh, si apo cfare te ndryshosh qe ndoshta se kupton ne sjelljen tende se po e ben gabim me femijen. Edhe tani pas programit kemi shume pune per te arritur ku duam por te pakten kemi themele te forta qe nuk do na lejojne te kthehemi pas. I jam mirenjohese pafund Gertes per punen e palodhur qe ben dhe kontaktet qe mban me nenat edhe pas programit. Faleminderit Gerta, je shembull shume i mire referimi jo vetem si nene por edhe si grua sepse qetesia qe ke na ka mesuar shume.

Lini një Përgjigje