Meso femijen te ha me Baby Led Weaning

 • Nese femija juaj vazhdon te ha akoma ushqimin ne teksture te imet pure? Edhe pse eshte 12M, 18M apo 2 vjec.
 • Keni frike ti jepni ne copa sepse mund te mbytet?
 • Sapo i vete nje cope e vogel ne goje e nxjerr te gjithe ushqimin?
 • Nuk ha asgje ne copa vet por e ushqeni vetem ju?
 • I provon pak ushqimet dhe i hedh poshte?
 • Nuk pertypet por e kalon ushqimin direkt?
 • A keni degjuar per metoden Baby Led Weaning dhe deshironi ti ofroni pavaresi dhe vetbesim femijes ne ushqyerje?

Atehere jeni ne vendin e duhur. Ndiqni trajnimin e metodes Baby Led Weaning me @receta_baby .

TRAJNIMI ZHVILLOHET ONLINE

3 seanca ne 1 muaj.

Programi permban:

 1. Si te ndihmoni femijet te vetushqehen dhe te kene nje start te sigurte me metoden BLW.
 2. Aplikimin e BLW paralelisht me metoden konvencionale me luge.
 3. Si ti mesoni femijen te vetushqehet i pavarur nga prindi.
 4. Si te punoni duke ndjekur cdo dite nje plan pune.
 5. Aplikimi i manovrave te sigurta dhe ndihmes se pare.
 6. Lista e pazarit te produkteve qe duhet ti prezantoni femijes.
 7. 101 ushqimet e para qe cdo femije duhet ti testoj deri ne moshen 12M.
 8. Strategji te ndryshme per zgjidhjen e sfidave te ndryshme gjate ushqyerjes perfshire edhe fazat e ushqimit neper te cilar kalon femija.
 9. Keshilla mbi ushqyerjen e shendetshme dhe pjaten e balancuar.
 10. Sekrete te vogla qe bejne diferencen e madhe ne ushqyerjen e femijes.
 11. Ide per receta dhe menu e personalizuar me receta per te gjitha vaktet e shoqeruar me keshilla praktike.
 12. Video shpjeguese dhe demonstruese.
 13. Si te rrisni femije te lumtur dhe konfident qe ushyerja te jete nje kenaqesi dhe argetim.

Trajnimi Baby Led Weaning

Ne kete material do te gjeni te gjitha keshillat e nevojshme per te ndjekur kete metode ne menyre te pavarur vet ne shtepi me femijen tuaj. Gjithcka qe duhet te dini per kete metode. Teknikat kryesore baze. Keshilla dhe detyra per tu ndjekur.

€56.99

Regjistrohu tani

30 Comments

 1. te gjitha keshillat e nevojshme ne kete material 😍

 2. Ndihem shume me fat qe bera nje trajnim te tillë me Gerten,mesova shume gjera qe nuk dija dhe që ndihesha e pasigurt per te filluar proçesin e ushqyerjes me femijen tim.Une personalisht jam shume e kenaqur nga ky trajnim.Perveç diskutimeve ne lidhje me temen kryesore si te nisim proçesin baby led weaning aty mesova dhe shume gjera te tjera shume te vlefshme per zhvillimin e femijeve tanë.Falenderoj zotin qe e bleva kete trajnim,tani jam me se e pergatitur per rrugetimin e gjate ne eksplorimin e ushqimeve.Gerta te shpjegon cdo gje me detaje dhe ti e mer informacionin te saktë dhe te plote.Do e sugjeroja te cdo nene,une ngela shumeeee e kenaqur,cdo gje ishte perfekte.Te falenderoj pa mas,ke bere nje pune te shkelqyer e dashur Gerta🥰❤😘

  • Stela une te falenderoj per cdo fjale. Eshte fat per mua te punoj me ne A kaq te sjellshme te dedikuara te palodhura. Jam e bindur qe ky rrugetim ka per te ecur me shume sukses sikurse edhe nisi. Te perqafoj 💋🙋🏻‍♀️

 3. Shume e kenaqur nga trajnimi,kuptova problematikat e femijes tim.Dhe pjeset ku un dihet te punoje me shume.Me e rendesishme ne kete trajnim pervec ushqyerjes,eshte dhe ndihma qe me ka dhene te kuptoj nevojat e femijes dhe si duhet ta ndihmoje.

  • Te falenderoj Irena. Vertete me vjen shume mire, qe ky trajnim te ka ndihmuar per te identifikuar ato pika qe duhen permiresuar. Kur e di problemin di dhe mjetet per ta zgjidhur me pas. Kenaqesi qe ishe pjese e ketij trajnimi! 💋

 4. Me pelqeu shum trajnimi.Jam shum e kenaqur cdo gje ishte perfete .Te falenderoj e dashur Gerta per punen e shkelqyer qe bere !

 5. Nje trajnim shume i nevojshme, pasi te ben te ndjehesh me kofidente ne kete eksperience te re. Do ja sugjeroja c’do nene te re (dhe jo vetem), pasi te meson shume per ushqyerjen, por edhe per te ndertuar bazat e nje komunikimi te mire me femijen. Nje faqe me nje suport te madh per nenat, ku informacioni eshte me bollek dhe komunikimi eshte shume i kendshem, duke te lene hapesire te konsultohesh here pas here kur ndjehesh e pasigurte.
  Eshte nje faqe te cilen une e sugjeroj me kenaqesi tek te gjithe mikeshat e mia dhe uroj qe komuniteti i nenave qe e ndjekin te rritet sa me shume 😊

  • Faleminderit Adela qe me besove ushqyerjen e femijes tend. Jam dhe une me e sigurte qe tashme ju e shihni kete proces jo thjeshte si nje detyre qe duhet bere ndaj femijve por akoma me gjere e me thelle. Me vjen mire qe e vlereson punen dhe seriozitetin qe une e kam ndertuar cdo seance ku cdo nene te marr gjithcka edhe nese gjate rruges i dalin dilema. Hapesira sdo mungoje per asnjeren si ne komunikimet tona si ne faqen e instagramit @receta_baby Kenaqesi te jem pjese ne kete rrugetim te femijes tuaj❤️🌸💋😍

 6. Nje trajnim qe ka sjell shume te mira ne familjen tone. Pervecse keshilla te vlefshme, seanca te shpjeguara me kujdes e detaje, receta teper te shijshme, edhe nje trajnuese e cila eshte e gatshme te ndihmoj kurdohere. Kam kryer dy trajnime me Receta Baby(Gerten) picky eater & BLW per te dy femijet dhe jam teper e kenaqur. Do ja rekomandoja cdo nene qe has probleme me ushqyerjen e femijes, pasi realisht me ane te trajnimit dhe vullnetit te mire, cdo gje mund te arrihet! Thank you 😍

  • Ina te marr nje feedback te tille ndihem vertete e kenaqur qe kam mundur tju ofroj permes seancave sebashku qetesine ne familjen tuaj. Menaxhimin e situatave ne menyren e duhur. Per te arritur ate qellim qe ne te rrisim femije te shendetshem ne kuptimin e plote. Ne kemi qene per nje kohe te gjate ne komunikim dhe une jam e lutur qe ne te dy trajnimet rezultatet ishin ato qe ne prisnin. Ja dolem! Por sigurisht qe me femijet detyra jone si prind nuk mbaron kurre. Te falenderoj nga zemra!

 7. Ishte nje kenaqesi qe mora pjese ne trajnim per ushqimin e femijes tim. Per mua si nje nene e re mesova shume gjera te cilat me dhane siguri per ate cka un dua ti ofroj djalit tim. E ndjej veten shume me fat qe te gjeta 🥰😘🙏 ps: te dashura nena investoni duke marre pjese ne te tilla trajnime sepse jane te vlefshme per ju e per femijet tuaj. Mos degjoni me te vjetrit duke thene pse ne si ju kemi rritur ju cdo gje ka ndryshuar me kohen 😀

  • Jam e qete dhe une kur nena fiton sigurine dhe tashme di sesi te eci ne kete rrugetim. Faleminderit per pozitivitetin tuaj, perkushtimin dhe besimin ne kete trajnim sebashku. Koha evolon sikurse sot femija eshte me ne fokus per mire edukimin dhe mirerritjen. Pa nenvleresuar asnje sakrifice te prinderve tane si na kane rritur, por edhe procesi i ushqyerjes eshte zhvilluar edhe me tej sot! Ndihem e shperblyer!❤️💋🌸

 8. Ishte nje kenaqesi qe ndava me ju kete problem dhe mora nje rezultat qe se kisha menduar. Jam shume e kenaqur nga trajnimi me ju.Gerta je nje person i vecante qe perciell vetem energji poztive. Te falenderoj pa fund e dashur.

 9. Blerina Cako

  Kënaqësi dhe këshilla që të vlejnë, edhe pse në thelb dhe brënda vetes i dimë. Faleminderit për çdo këshillë dhe ide që ndave me ne.

  • Me vjen mire e dashur! Qe cdo nene gjen veten dhe merr ato keshilla qe ka nevoje per nje ushqyerje te shendetshme. Eshte bukur kur bashkepunon kjo perkthehet ne siguri!

 10. Fale trajnimit BLW qe ndoqa me Gerten femija Im ka permiresuar dhe zhvilluar shume raportin me ushqimin. Ndihet me i sigurt me i pavarur dhe e shijon ushqimin. Eshte lumturi e madhe per mua si prind te shof femijen tim teksa ushqehet vete gjithe qejf. Faleminderit Gerta per profesionalizmin, korektesine dhe shpjegimin me aq pasion ne cdo detaj te ketij trajnimi. Faleminderit qe u bere pjese kaq e rendesishme ne kete proces kaq te rendesishem per femijen tone.

 11. Gerta
  Si fillim arsyeja qe nisa kete trajnim ishte interesi ndaj ushqimeve qe kishte vajza ime qe ne muajin 4 e gjysem.
  E ne kete faze bera search e mia rreth ushqimit. Pasi e provova ne ushqimet e para duke ja ofruar per ti ngren vet, kuptova qe deshironte pavarsi ne kete proces. Ne kete pike fillova te lexoj per metoden BLW, ku informacion kishte pafund.
  Mirepo duke pasur kaq shume informacion sikur”dehesh” pak e sdi nga t’ia nisesh.
  Pata fatin ne kerkim e siper te te gjeja ty.
  Te falenderoj pasi edhe pse mund te kuptojm sinjalet e femijes shume gjera nuk mund ti perkethejme ne forme mjeksore e shkencore si ndikon tek femija.
  Pastaj suporti qe ke ofruar per me tej dhe te qenurit disponibel edhe me gjate ketij procesi e vlersoj shume.

 12. Gerta jam shum falenderuese dhe ndihem me fat qe perfitova nga ju kete trajnim. Po Te kisha mundesi per ta riber perseri nuk do Te hezitoja aspak . Ne kete trajnim femija im mesoj pavaresin e vet per Te ngren , mesoj te di se si ti mbaj ushqimet dhe ti orientoj vet ne goj Pa ndihmen time . Kam lexuar dhe trajnimin picky eater dhe Kur ka dite qe ka naze e zhvillojm nga pak me djalin .
  Te falenderoj pa Fund per perkushtimin tuaj dhe pas seancave dhe qe pergjigjeni kurdoher per cdo gje qe kam 🙏

 13. Te falenderoj pa Fund per perkushtimin tuaj ne cdo kohe . Une kam ndjekur trajnimin BLW dhe femija ka fituar pavaresin e vetushqyerjes . Ju keni nje perkushtim dhe durim te pazakont 🙏ju falenderoj

 14. Bernarda Kondi

  Nje trajnim i domosdoshem per rrugen drejt nje ushqyerjeje te shendetshme, pa presion dhe te pavarur, gjithcka qe bebushat tane e meritojne… kjo eshte e mundur vetem me keshillat e Gertes.

 15. Padyshim vendimi me i mire qe kam marre trajnimi me ty Gerta. Tani jemi 8 muajshe dhe e shijojme shume ushqimin. Vakti yne nuk eshte stres sic eshte per shume prej shoqeve te mia. Qetesia qe ke ti Gerta percillet dhe tek ne nenat. Super super e kenaqur. Kam hequr nje frike dhe stres shume te madh nga supet ❤️❤️

 16. Shum e kenaqur nga trajnimi dhe cdo keshill, ndihm qe me ke dhene Gerta. Te faleminderoj perzemersisht, fal trajnimit femija im ha cdo lloj ushqimi qe ja prezentoj 😀😀

 17. Mirembrema Gerta, uroj te jesh mire☺️
  Dua ta nis me nje Faleminderit shume te madhe per cfare na ke mesuar gjate gjithe trajnimit, sidomos me pjesen e ndihmes se shpejte🙏🏻 kisha nje episod dje gjate dites, shkuam per piknik ne nje fushe dhe Ura ka shume qef te luaj me bar, dhe per nje moment qe se kisha mendjen kishte futu ne goje nje cope gjethe goxha te madhe
  Dhe vetem po kollitej e ju skuqen syte dhe menjehere e ktheva ne pozicionin permbys sic na ke mesuar
  Sa lehtesim per mua kur pashe qe nxori gjethen, ndoshta rrezik mbytje nuk ishte por moment i pakendshem😢
  Te them te drejten me metoden BLW jemi shume mire pasi tani Ura vertet konsumon cdo gje ne dore pa merak fare dhe pertyp shume shume mire
  Dhe i menaxhon edhe copat e vogla edhe ato te medha ne goje dhe akoma nuk kemi bere 8 muaj☺️☺️ me oreksin ska qene fare mire
  Me luge mezi i jap ndonje supe apo kos me fruta, por mendoj qe oreks do kete sa ti nevojitet😀mendon se duhet te tentoj shume per tja dhene me luge kur nuk e do sepse une nuk insistoj shume, e provoj disa here por pa e bezdisur se fillon qan nqs e provoj me zor.
  Te jam shume shume falenderuese pasi per mua rendesi ka pasur i gjithe procesi i te mesuar, ndersa per oreksin e ka vete ne dore😀
  Te uroj gjithe te mirat🥰❤️😘

  • Artjola dashuri. Ku ka me bukur per mua sesa te marr keto mesazhe e te mbyll diten time. E imagjinoj sa e lumtur ndihesh dhe e lehtesuar. Per mua mision i arritur. Por se imagjinon dot sesa ma prekin zemren te gjitha keto fjale. Se pari se ke qene nje nene shembullore, nje njeri i komunikueshem e skishte si te ndodhte ndryshe me Uren dhe mua ma ke bere cdo gje me te lehte per te te treguar pikerisht sesa e rendesishme eshte ta mesosh femijen te haje. Perqafime 🫶🫶🫶🫶💋

Lini një Përgjigje