Omlet me kungull jeshil & borzilok

Mosha 10M+

Perberesit

  • 1 veze
  • Djathe mozzarella
  • 1/2 kungull i grire ne blender
  • 1 luge miell
  • 2 luge qumesht
  • 1 luge me gjalp kokosi ose bimor
  • majdanoz
  • Majen e gishtave me kripe Himalaya

Pergatitja

1

▪Ne nje ene rihet veza dhe me pas shtohen te gjithe perberesit e tjere nje e nga nje. ▪Mocarella dhe kungulli grihet imet ne perzierje me nje rende.

2

▪Nxehet nje tigan i gjere me 1 luge gjalp kokosi dhe hidhet perzierja. ▪Ulet temperatura ne mesatare dhe e mbulohet tigani me nje kapak. ▪Pas 3-4 min kthehet nga ana tjeter me kujdes.

3

▪Hiqet nga tigani , i hidhet borziloku dhe mblidhet role.▪Pritet ne copa te vogla per ja servirur femijes ne pjate per ta konsumuar me lehte.

I befte mire! #recetababy

Per receta te tjera me omleta klikoni ketu

Lini një Përgjigje