Supe me Thjerreza & Perime

Mosha 8m+

Perberesit

 • 1/2 Kungull jeshile
 • 1/2 karrote
 • 1/2 qepe
 • 1 thelpij hudher
 • 1/4 spec jeshile zile
 • 1/4 spec i kuq
 • 1 fixhan kafe thjerreza te kuqe
 • 2 degeza brokoli
 • Majdanoz

Pergatitja

 1. Para 1 ore vendosini thjerrezat ne nje ene me uje te mufaten.
 2. Filloni te skuqini qepen me pak vaj ne nje tenxhere te vogel.
 3. Shtojni me pas specat, specin jeshil perpara e pastaj specin e kuq dhe vazhdoni ti skuqni derisa te zbuten.
 4. Shtoni karroten dhe kungullin jeshil te prere ne copa te vogla.
 5. Shtoni hudhren ne copa te vogla ose te shtypur.
 6. Mbusheni tenxheren me 2 gota plote uje, e me pas hidhni thjerreza dhe e lini te ziej deri ne 30 minuta derisa thjerrezat te jene zbutur plotesisht.
 7. Ne 10 minutat e fundit shtonk dhe copat e brokolit.
 8. Nga fundi shtoni dhe majdanozin dhe 1 luge gjelle vaj ulliri.


Ju befte mire!

@recetababy

2 Comments

 1. Kloela Klodian

  Shumeeeeee faleminderit😉😊😍

  Më Die, 22 mar 2020, 10:06 Receta BABY shkroi:

  > recetababy posted: ” Mosha 8m+ Perberesit 1/2 Kungull jeshile1/2 > karrote1/2 qepe1 thelpij hudher1/4 spec jeshile zile1/4 spec i kuq 1 fixhan > kafe thjerreza te kuqe2 degeza brokoliMajdanoz Pergatitja Para 1 ore > vendosini thjerrezat ne nje ene me uje te mufaten.Fil” >

Lini një Përgjigje