MENU 6 MUAJSH – Java e dyte

MENGJESI – Java e dyte

 • Cdo dite ora 07.00 (kur zgjohet femija) Qumesht gjiri/formule

PARADITE – Java e dyte

 • E hene: ora 10.00 🕙 – Pure Molle (racion i plote)
 • E marte: ora 10.00 🕙 – Pure Banane (racion i plote)
 • E merkure: ora 10.00 🕙 – Pure Kumbulle (racion i plote)
 • E enjte: ora 10.00 🕙 – Pure Avokado (racion i plote)
 • E premte: ora 10.00 🕙 – Pure Dardhe (racion i plote)
 • E shtune: ora 10.00 🕙 – Pure Pjeshke/Kajsie (racion i plote)
 • E djele: ora 10.00 🕙 – Pure Banane (racion i plote)

🕥*Pas ushqimit jepini dhe qumesht gjiri/formule (Cdo 3 ore duhet tu jepet qumesht femijes)

DREKA – Java e dyte

 • E hene: ora 13.30 🕜- Pure patate embel me qumesht gjiri/formule (prove)
 • E marte: ora 13.30 🕜 – Pure karrote e bardhe ose pastinakk me qumesht gjiri/formule (prove)
 • E merkure: ora 13.30 🕜- Pure patate e thjeshte (prove)
 • E enjte: ora 13.30 🕜 – Pure kungulli i embel (prove)
 • E premte: ora 13.30 🕜 – Pure avokado (prove)
 • E shtune: ora 13.30 🕜 – Pure patate e embel me qumesht gjiri/formule (prove)
 • E djele: ora 13.30 🕜 – Pure kungulli i embel me qumesht gjiri/formule (prove)

🕑*Pas ushqimit jepini dhe qumesht gjiri/formule (Cdo 3 ore duhet tu jepet qumesht femijes)

DARKA – Java e dyte

 • E hene: ora 17.30 🕠- Drithra me qumesht gjiri/formule (racion i plote)
 • E marte: ora 17.30 🕠 – Drithra me banane dhe qumesht gjiri/formule (racion i plote)
 • E merkure: ora 17.30 🕠- Drithra me molle (racion i plote)
 • E enjte: ora 17.30 🕠 – Drithra me kungull te embel (racion i plote)
 • E premte: ora 17.30 🕠 – Drithra me kumbulla (racion i plote)
 • E shtune: ora 17.30 🕠 – Drithra me dardhe (racion i plote)
 • E djele: ora 17.30 🕠 – Drithra me i kajsi/pjeshke (racion i plote)

🕕*Pas ushqimit jepini dhe qumesht gjiri/formule (Cdo 3 ore duhet tu jepet qumesht femijes. Pas darkes pas tre oreve do vazhdoni ti jepni vetem qumesht). Me e Mira eshte ta link te fle e ti jepni perseri te pi nese zgjohet vet nga gjumi.

MENU javore 6 muajsh – Java e pare

4 Comments

 1. Pingback: Guida e Plote e Ushqyerjes se Femijes per Here te Pare – @recetababy – Receta BABY

 2. Pingback: Menu 6 Muajsh – Java e dyte – Receta BABY

 3. Pingback: Fruta & Perime – Receta BABY

 4. Pingback: MENU – Mosha 8M+ – Receta BABY

Lini një Përgjigje