Pure me patate, kungull jeshil, karrotë

Mosha 7-8M+

PËRBËRËSIT :
1 patate
1 karrotë mesatare
1/4 e kungullit jeshil
1/2 filxhan pastina (makarona)
1 lugë vaj bimor bebesh / vaj ulliri
djathë parmixhano (prej 8M+)

Perimet i presim imeët që të ziejnë njësoj, makaronat janë pastina të cilat ziejnë me lëngun e perimeve dhe një kub lëng mish zogu (kub – i referohem sasisë që ruhet në ngrirje nga lëngu i mishit të zogut). Nëse fëmija është mbi 8M mund t’i hidhni (shumë pak) sipër djathë parmixhano.

Për çdo recetë dhe pyetje shkruani në DM @receta_baby.
Nëse ju pëlqeu kjo recetë, mos harro ta bësh SHARE me një nënë tjetër.

Lini një Përgjigje