Lazanja për fëmijë – me spinaq, karrota & rikota (djathë të bardhë)

Mosha : 12M+

Koha :  30 minuta

Sasia : 6 racione

PËRBËRËSIT :

  • ‌6 peta lazanjë
  • ‌200 ml qumësht për beshamel
  • ‌2 lugë të mëdha miell
  • ‌Djathë të grirë (të butë, parmigiano, mocarella & cheddar)
  • ‌1 lugë gjalpë 
  • ‌Arrë moskat
  • ‌1 pako baby spinaq (200 gramë)
  • ‌200 gramë djathë të bardh ose rikota
  • ‌1 vezë
  • ‌1 karrotë e madhe

PËRGATITJA :

1. Grini spinaqin imët dhe përzieni me djathin e bardhë/rikotën.

2. Shtoni vezën dhe i përzieni së bashku.

3. Grini në rende një karrotë dhe shtojani masës.

4. Bëni kremin e beshamelit duke skuqur miellin me gjalpë e duke i shtuar qumështin, duke e përzier vazhdimisht.

5. Shtoni pak arrë moskat për një shije speciale.

6. Shtroni petat pa i zier më parë (mund t’i lagni pak me qumësht).

7. Shtoni shtresat të masës së spinaqit me rikotën, beshamelin dhe djathin e grirë e parmigiano. Vendosni një shtresë peta lazanje dhe vazhdoni me shtresën e bashamelit dhe një shtresë me djathërat e grirë (të butë, parmigiano, mocarella dhe cheddar).

8. Pjekja për 15-20 min në temp. 200 gradë.

SHPËRNDAJENI (SHARE) këtë recetë, ruajeni (SAVE) nëse ju pëlqeu dhe dërgoja nënave të tjera me fëmijë që njihni.

Lini një Përgjigje