Supe me Leng Mishi &Perime

Mosha 8M+

Perberesit

  • 1 Karrote 🥕
  • 1 Spec jeshil🌶
  • 1/2 Kungull jeshil🥒
  • Brokol🥦
  • Leng kockash
  • 2 lugë gjelle Oriz 🍚
  • Djath bebe

Pergatitja

  1. Me lengun e kockave te ziera kemi hedhur karroten,, specin jeshil, kungullin dhe nga fundi brokolin.
  2. Pasi i lam qe zien hodhem 2 luge gjelle me oriz. Para se ta hedhim orizin e kemi lene me pare ne nje ene me uji qe orizi te zbutet dhe kur te zihet te behet me i mire.
  3. Para se ta heqim supen i hedhim nje djath bebe dhe e trazojme deri sa djathi te shkrije komplet.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje