Gnocchi me Arra & Gorgonzola

Receta perbersit

  • Gnochi rreth 500 gr
  • djathe gorgonzola gjysmen e pakos 150gramshe
  • qumesht pana 200 gr
  • arra te bluara rreth 100 Gr

Përgatitja

  1. Ne nje tenxhere vendosim ujin kur te vloje shtojme gnochit pak krip dhe pak vaj ulliri i ziejm per 2 minuta
  2. ne anen tjeter marim nje tigan ne zjarr te ngadalte hedhim arrat e bluara i lem pak rreth nje minut
  3. shtojme panen djathin dhe pak vaj ulliri, kripe i lem rreth dy minuta ne zjarr dhe eshte gati
  4. nderkohe kemi hequr gnochi (njoki)nga zjarri i kullojme dhe u hedhim salcen e pregatitur

Lini një Përgjigje