Kulacka

Mosha 12 muajsh

Perberesit

  • 1 gote qumesht/kos
  • 1 veze
  • 500 g miell
  • kripe (maje luge te vogel)

Përgatitja

  • Perziejme te gjithe perberesit dhe ngjeshim brumin duke i shtuar pak e nga pak qumshtin.
  • Brumin e ngjeshim derisa te behet i butë dhe e leme te pushojn rreth 30 min.
  • Brumit perpara skuqjes me vaj ne tigan i jepim forma te ndryshme

Mbushje te kulackave

  • Me djath pice dhe proshute
  • Me djath te bardhe/rikota dhe spinaq
  • Shoqerohet me Dip te ndryshem

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje