Krem Supe me Lulelaker

Koha: 20-40 minuta

Mosha: 8M+

Supa e lulelakres e pergatitur vet ne shtepi merr shume pak kohe. Siper mund te shoqerohet me feta proshute te pjekur/djath parmigiano/ose buke te thekur te thermuar. Mund te sherbej shume mire per dreke apo per vaktin e darkes se femijes.

Perberesit:

 • 1/2 lulelaker
 • 1 qepe e thate
 • 1 kokerr patate
 • 1 luge vaj ulliri
 • 1 gote qumesht
 • Pergatitja e recetes:
 1. Laj lulelakren dhe ndaje ne degeza te vogla. I hedh ne nje ene me uje.
 2. Qerrojme pataten dhe qepen dhe i presim ne copa te vogla dhe i hedhim te ena me uje.
 3. Shtojme goten me qumesht me perberesit e tjere dhe i vendosim te ziejne te gjitha sebashku derisa te jete zbutur lulelakra.
 4. Hidh disa degeza lulelaker manjane ne nje pjete ndersa pjesen tjeter e punojme me mikser duke shtuar edhe 1 luge vaj ulliri.
 5. Per te perfituar nje krem supe te holle e delikate mund ti shtoni djath parmixhiano si dhe te skuqni pak proshute dhe hidhjani siper pjates.

Keshille* Mund te perdorni edhe pana kuzhine 1 luge ne te ose 1 djath te bute bebe.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje