Pica Role

Mosha 12 muajsh

Brumi i pices: miell, uje te vaket, 1 luge maja, perzien sebashku dhe lihet te pushoj 15 minuta.

Pica rrethore jane te thjeshta per tu pergatitur, ku duhen ndjekur vetem tre hapa kryesore:

  1. Ndaje brumin ne copza te vogla, secilen holloje duke përfituar nje rrip te gjate, e me tre gishta shtype beje pete.
  2. Pergatit nje salce Domate, me proshte/mish te grire dhe djath pice (mund ti shtoni edhe produkte te tjera, preferojnë produkte te grire imet ) dhe lyet cdo rrip me salcen e përgatitur dhe produktet e tjera.
  3. Fillon i mbledh sikur mbledh nje rrugice dhe i shtine ne tave te lyer me vaj ulliri ose i vendos ne leter kuzhine. E nxeh me perpara furren dhe I pjek ne temp 180 grad per 15 min.

Keshille* Pas pjekjes mund ti hidhni pak djath parmigiano dhe Borzilok.

Vi befte mire!

Lini një Përgjigje