Pure Spinaq me Molle

Mosha 7M+

Përbërësit:

  • Spinaq
  • 1/2 Molle e verdhe
  • 1 lugë vaj ulliri

Pergatitja:

  1. Lajme dhe qërojmë mollen dhe spinaqin
  2. Mollen e ziejmë vetem 5 minuta per te përfituar edhe leng nga zierja
  3. Spinaqi ska nevoje te zihet, e hedhim te pastruar ne enen e mikserin
  4. Shtojmë mollen e zier e tre ose 4 luge nga lengu i zier i molles
  5. Shtojmë vaj ullirin dhe e punojme ne mikser derisa te perfitohet konsistenca e duhur e pures.

Per receta te tjera dhe keshilla na gjeni ne: faqen e blogut, Instagramit dhe tani edhe ne kanalin e Youtube

One Comment

  1. Pingback: MENU – Mosha 8M+ – Receta BABY

Lini një Përgjigje