Mosha 10M+

Disa fruta dhe perime qe prezantohen ne grupmoshen prej 10 muajve te fëmijës I gjeni ne fotot e meposhtme sebashku edhe me menyren e pergatitura se tyre dhe kombinimet e mundshme.

Ne moshen 10 muajsh fillohen ose i provohen keto lloj shijesh te reja:

 • Bamjet
 • Selino
 • Preshi dhe qepa e njome
 • Rrenje selino
 • Thjerrezat e verdha
 • Ananasi
 • Patellxhani
 • Trahana me copa buke
 • Kulckat & petullat
 • Pannecakes me embelsine e frutave
 • Vafer me pure frutash
 • Perdorimi i errezave te ndryshme (majdanozi, borzilok, piperi, rozmarine etj)

Lini një Përgjigje