Supe me Spinaq me Oriz

Mosha 10M+

Perberesit:

  • 1 karrote
  • 1/2 filxhan kafe oriz
  • 1/4 qepe e thate
  • 500g leng mish vici
  • 200g spinaq

Pergatitja:

  1. Skuqim qepen me pak vaj ulliri
  2. Shtojme me pas karroten e me pas orizin dhe spinaqin.
  3. ne zjarr te ngadalte i trazoje te gjithe përbërësit dhe shtojmë lengun e mishit dhe i leme te ziejnë 20 min.
  4. Ne vend te kripes mund ti hidhni nje maje luge maggi (vegeta) per ti dhene me shume shije.

Receta by Florida!

Lini një Përgjigje