Kuptime emrash per femije…

 • ALTEO – Emri i djalit tim është alteo dhe ësht bashkim emrash, kemi bashkuar emrat tanë altin dhe tela dhe emrin e ka gjetur motra ime që kur isha shtatezane, më pëlqeu që në shqiptimin e pare që ju bë emri.
 • AMEL – Emri I goces time eshte Amel kuptimin e pare shkodranet e kane e embel ne shqip, se dyti ka forcen e nje shqiponje dhe se treti sjell “shprese”.
 • ARBËR -u vendos si deshir e jona per emer shqipetare, per ti ruajtur emrat tane te vjeter. Emri mori kohen e tij madje u friksova e pash ne enderr sikur me than po emri Arber si te duket ua shume i bukur thash e vertet e me pas me ka ngjitur shume, shume mashkullor tingellon fort kur e therret e skishte me mire per mashkullin e pare nipin e pare ne te dyja familjet…
 • ELIZA – kuptimi i emrit eshte: Vajze e gezuar, serioze, kreative, me temperament, e vemendshme, me fat, aktive, miqesore, moderne, bujare, kompetente.
 • EMI – Shkurtimi emrit vjerres te goces madhe emine- emi – Shkurtimi emrit vjerres te goces madhe emine- emi
 • ERDI – Djali im ka bashkim emrash dy shkronjat e para te babit te vete Ermal dhe dy te fundit te miat Diana dhe ka emrin ERDI 😍. Kete emer kisha vite qe e kisha gjetur, ne momentin qe mesoj qe ishte djal “Erdi” tha burri ska emer me te bukur per ne.😍❤💙
 • ERMA – keshtu quhet vajza ime eshte bashkimi I emrave tane dhe kuptimi nga gjermanishtja eshte perendeshe lufte ❤️.
 • ETHAN – Emrin Ethan e zgjodhi im shoq, ishte emri i tij i preferuar. Eshte emer Biblik hebre dhe do te thote i forte. Kuptimi na pelqeu pasi duam qe ai te jete i forte per te perballuar sfidat qe do i sjelli jeta.
 • FLAVJA – ka qene shum e veshtire per ta gjet mur emrin, qe ne momentin qe kam mar vesh per gjinin kam bere nje liste me emera edhe cdo mbremje kerkoja per emer. Doktori me tha qe mund te lindja ne muaj mars edhe une po kerkoja nje emer qe te sillte pranvere, lule, gjerberim cdo gje qe sjell marsi si muaj i ngohte pas shkurtit qe eshte i ftohte. Edhe keshtu vendosa tja ve Flavja e mora nga flawer por me vone lexoj se ne itali eshte nje keshtjelle qe ndodhet me emrin Flavia vec se vajza ime e ka me j jo me i .
 • GLENN – emer i nje lugine ne Usa Derisa e gjetem u torturuam😂😂😂 mendoja se do me mbeste cuni pa emer😂😂🙄.
 • HANA – sishte fare veshtire eshte emer mysliman e ne KURAN ka kuptimin Shprese 🙏🏻😍.
 • HANA – Menduam ku ka me mire qe jeta e saj te shkelqej si nje hene e plot, me tha nje mike ne hebre do te thoshte miresi, pastaj vellai vet e therriste aq bukur henen Hana hade ktu te cuni prej djalit morem edhe vendimin me pas (lexova tani te blogu qe ne Kuran do te thot shprese) me kenaqi 😍 keta jane thesaret e mi me shume shkelqim Arbër dielli i them edhe Hana e plote me butesi
 • JONIL – djali im ka dy emra ne nje emer, qe dmth ka detin Jon dhe lumi Nil. ishte shume e veshtir por ne fund fare bem zgjedhjen e bukur keshtu mendoj une 🙏.
 • JONI’S – duke qen se babi i Jonit quhet Adriatik, Joni eshte vazhdimi i tij… ka ndikuar dhe fakti qe jemi njohur ne Dhermi dhe kemi kaluar nje sezon te tere ne plazhin e Jonit😊.
 • LIEL – Bashkim emrash Linda +Elgan =Liel. Emri Liel eshte me origjin Hebre perdoret per te dy gjinite! Ne Hebraishte do te dhote “Mua me dha Zoti” Per ne ishte vertet dhurate nga Zoti 🙏🙏
 • LOIS – nga greqishtja e vjeter, “me e mira”. 💕
 • MARIS – Mare, det. Pasi une edhe bashkeshkorti jemi njohur ne det edhe atje eshte ngjizur. 😍😘👶🤗🤗🤗👶👶
 • MARISA – Emrin Marisa e zgjodhi burri thjesht sepse nuk ja ndryshon dot emrin kurse Adja e afrova me emrin tim Alda eshte dhe emer I vecante.
 • MELANI – tezja e saj dmth motra ime kishte bere nje liste me 18 emra me te bukura, ne po diskutonim kete emer qe rastisi te ishte numri 13 ne renditjen e emrave dhe data 13 ishte dita e muajt qe u konceptua vajza ime keshtu qe ja vendosem Melani❤️
 • NOAH – Emer nga bibla, nga Arka e Noeut por eshte ne gjuhen angleze. Kuptimi eshte qetesi, paqe. E gjeti bashkeshorti im sipas marreveshjes qe po te ishte femija djale do ja vinte ai, po te ishte vajze do tja vija une. Por fitoi ai kete here.😉
 • OHANNA – do te thote familje, qe ne fillim me ngjiti, kur erdhi koha e lindjes pata nje liste te gjaaaaaaaate dhe perseri tek Ohanna ngela 🤗🤗🤗
 • PARID – vjen nga mitologjia greke dhe do te thote luftetar. Ka qene princi i Trojes. Nuk ka qene as e lehte dhe as e veshtire ta gjeja.Po lexoja ne internet ne lidhje me emrat dhe me doli ky emer kaq i lashte por dhe me nje kuptim te bukur.Paridit tim i shkon shum me karakterin qe ka😊.
 • RAJAN – do te thote mbret. Mami i Rajanit thote: “Mua qe e vogel me ka pelqyer ky emer pasi e kam pare te nje film, per fat edhe babi i çunit e kishte qejf te njejtin emer dhe keshu le te themi qe nuk u munduam dhe aq shum. Sapo e pame te lista e emrave u vendos direkt 😂😂”.
 • REA – ne rastin tone eshte bashkimi i shkronjave te mamit & babit te Reas.
 • REINA – ♥️kuptimin e ka Mbretëresh paqësore 🙂.
 • REJAN – dera xhenetit ku hyjne agjeruesit. Ishte muaji i madherishem i Ramazanit dhe gjetem kete emer te bukur ne librat islam.

2 Comments

 1. Ribiona emri më i vecantene te gjuthe boten dashuri miresi temparament te larte zgjuarsi ne kulm

Lini një Përgjigje