Quinoa, Molle & Patate e Ëmbel

Mosha 7M+

Përbërësit e recetës

  • 1/2 gote Quinoa Verso Natyra (ose cdo lloj tjeter)
  • 1/2 Molle 🍎
  • 1/2 Patate e ëmbel mesatare
  • 1 lugë e vogel vaj ulliri
  1. Ngrohur ne nje ene 1 gote e gjysem uje ku hedhim quinoa te ziej.
  2. Qërojmë mollen dhe pataten e ëmbël , i presim ne copa të vogla dhe i hedhim në enën ku po zien quinoa. Rreth 15-20 minuta gjithsej.
  3. Pasi i heqim nga zjarri mund ti punojme me mikser te gjithe përbërësit sebashlu duke perdorur lengun e krijuar nga zierja dhe duke i shtuar 1 luge vaj ulliri/bebesh.

**Per moshat mbi 8M+ quinoa rekomandohet tu provohet edhe pa e punuar ne mikser.

Lini një Përgjigje