Mufinsa/Qofte me Pule & Perime

Mosha 8M+

Përbërësit:

 • 1 veze
 • 1 karrote e vogel
 • 1 Patate mesatare
 • 50g gjoks pule
 • Majdanoz
 • Vaj ulliri

Përgatitja e recetes:

 1. Ne fillim ziejmë gjoksin e pules bashke
 2. Qërojmë dhe lajme perimet dhe i presim ne copa të vogla
 3. I hedhim te ziej me mishin e pules rreth 20 minuta
 4. I kullojme nga uji dhe i fusim ne mikser per jo ti punoj me shume imet. Te ndihen pak copëza te vogla. I shtojmë vezen dhe i perziejme. Hidhni dhe majdanozin te prere imet.
 5. Luejme me vaj ulliri nje tave me format e mufinsave, ose ne rastin e qofteve, shtrojme leter pjekje ne nje tave te rafshet, dhe bejme format e qofteve duke i vendosur te shperndara ne tave.
 6. Pjekia ne temp. 180° per 10-15 min.

Lini një Përgjigje