Pure Avokado 🥑

Misha: 6 muajsh, por tu provohet edhe më parë shija (1 deri 2 lugë çaji në fillim fare)

Përbërësit:

——————————————
• 1 avokado mesatare 🥑
• Pak leng limoni (1 lugë kafe)

——————————————-
1. Prije avokadon në mes dhe hiqi bërthamën.

2. Prije në copëza të vogla dhe vendose në mikser.

3. Lëngu i limonit e ndihmonë purenë e avokados mos të nxihet dhe i jep një shije më delikate.


Pure Avokado

Këtë lloj pureje nëse do ti shtonit edhe MANGO, do të ishte një vakt shumë i mirë më vete. Mund ta ruani në qese plastike në frigorifer për vaktin tjetër.


Ju bëftë mirë!

4 Comments

  1. Pingback: Guida e Plote e Ushqyerjes se Femijes per Here te Pare – @recetababy – Receta BABY

  2. Pingback: Menu 6M – Java e dyte – Receta BABY

  3. Pingback: Ushqimi i Pare: Menu per 4-6-Muajsh – Receta BABY

  4. Pingback: Fruta & Perime – Receta BABY

Lini një Përgjigje