Tavë me Makarona, Perime & Salcice pule

Mosha 12M+

Koha : 20 minuta

PËRGATITJA

▪️Zieni makaronat e vogla 3-4 minuta.

▪️ Rrihni 2 vezë duke i shtuar 2 lugë gjizë ose djathë të bardhë të thërrmuar.

▪️Shtoni një gotë me patatë të ëmbël dhe kungull jeshil të prerë në kubik.

▪️Shtoni qumësht ose «kulturmelk». 

▪️Hidhni makaronat në një tavë me pak gjalpë dhe hidhni të gjithë masën duke e shperndarë dhe trazuar me makaronat.

▪️Hidhni sipër djathë të grirë të butë dhe bukë të grirë për ta bërë më krokante.

▪️Kam përdorur shumë pak kripë himalaya.

Lini një Përgjigje