MUFINSA ME POLENT

Mosha 12M+
Një recetë shumë e shijshme dhe shumë e shpejtë vetëm 20 minuta (5min përgatitja dhe 15 min pjekja).
☑️Perfekt për Finger Food
PËRBËRËSIT :
▫️2 vezë
▫️1 gotë miell
▫️2 gotq qumësht kokosi
▫️3 gota miell misri/polent
▫️2 lugë çaj pluhur pjekje
▫️1 lugë çaj kripë Himalaya
▫️1 lugë të madhe sheqer kafe/bimor
▫️3 lugë të mëdha gjalpë
Përzieni në fillim vezët me qumështin, më pas shtohen përbërësit një nga një dhe trazohen të gjitha së bashku.
Pjekja në 220⁰C për 15 minuta.

SHPËRNDAJENI këtë recetë, dërgojuani edhe nënave të tjera të shijojnë këtë recetë.

Lini një Përgjigje