Pica me Patëllxhan

Mosha : 12M+

Një ide fantastike për fëmijët të hanë në mënyrën e tyre të preferuar edhe perime të tjera si patëllxhani, kungulli jeshil, kungulli i ëmbël. Provojani e do mbeteni të kënaqur ju dhe fëmija juaj.

Receta përmban:

🔸patëllxhan

🔸domate e freskët pure

🔸djathë i bardhë

🔸misër

🔸spec i kuq

🔸rigon & borzilok

👩🏻‍🍳PËRGATITJA :

1. Patëllxhani pritet në rrathë, në trashësi 1 cm, më pas lyhet me vaj ulliri.

2. Hidhen domate të grira në rende, djathi i bardhë i thërrmuar, misër i zier dhe spec i kuq i freskët në copëza të vogla. Sipër rigon dhe borzilok.

3. Piqeni në 200 grad për 15 min.

Është ideale si snacks/mesvakt për fëmijën tuaj.

Lini një Përgjigje