Amaranth me Kos dhe Fruta

Mosha 18M+

Snack time per femije (paradite dhe pasdite)

Perberesit

  • 2 luge te medha kos shtepie,
  • 1 luge e madhe me amaranth te fryre,
  • 3 kokrra Qershi 🍒
  • Avokado 🥑
  • Banane 🍌
  • Kikirika 🥜
  • Fara chia

Pergatitja

  1. Perzieni kosin me Amaranthin (amaranthi i fryre konsumohet direkt pa nevojen per tu gatuar, eshte i gatshem)
  2. Vendoseni masen ne frigorifer per 30min, ne fund i shtoni bananen dhe qershite, disa feta te vogla avokado dhe farat chia siper.
  3. Shije perfekte per femijet tuaj dhe e pasur me shume vlera ushqyese.

Receta nga Ester @recipes_by_ester

Lini një Përgjigje