Embelsire me kakao

Mosha 18M+

Koha 30-40 minuta

Pjekja ne furre 180 grad

Perberesit

  • 2 kokerra veze
  • 120 gr gjalp
  • 150 gr sheqer ekologjik/ sheqer bimor
  • 300 gr miell
  • 1 pako maja per embelsire

Per mbushjen:

  • 250 gr ricotta
  • 100 gr sheqer ekologjik/ sheqer bimor
  • 2 luge kakao

1

Si fillim hidhet mielli, sheqeri dhe majaja one nje ene dhe perzien sebashku.

2

Hidhet gjalpi i shkrire dhe vezet, perzihen deri sa te arrihet konsistenca e therimeve

3

Pastaj shtohet rikota, sheqeri dhe kakao, perzien sebashku derisa te behet krem.

4

Shtron gjysmen e brumit ne nje tave, hedh kremin dhe e mbulon me gjysmen tjeter te brumit. E fut ne furre per 30/ 40 minuta ne 180 grad.

Ju befte mire!

By @receta_baby

Lini një Përgjigje