🥦Brokoli – Kombinimet e tij

Brokoli eshte nje perime shume e rendesishme ne ushqyerjen e femijes.

Brokoli është një nga perimet e gjelbra më të shëndetshme në botë qe duhet te jete shpesh prezent ne dieten e femijes.

Bëhet fjalë për një perime miqësore me stomakun e shumë të pasur në vlera dhe shije.

Brokoli është i pasur edhe me fibër të tretshme dhe antioksidant duke qenë se ka nivele të larta të përqendruara të vitaminës C.

KOMBINIMET E BROKOLIT

2 Comments

  1. Pingback: Fruta & Perime – Receta BABY

  2. Pingback: Fruta & Perime - Naturetica Albania

Lini një Përgjigje