🍎🍏Molla – Kombinimet e saj

Mollet përmbajnë nje sere vitaminash dhe kriprash minerale: tiaminë (vitaminen B1), riboflavinë (vitaminen B2), niacine (vitaminen B3), acid folik (vitaminen B9), vitaminë A dhe vitaminë C. Përmbajnë kripëra minerale si, kalium, hekur, kalcium, fosfor dhe zink.

Molla eshte nje nder frutat e para dhe lehtesisht e kombinueshme me shume fruta e perime te ndryshme, tilla si:

Me perime

 • Pataten e embel
 • Kungullin e embel
 • Lulelakren
 • Karroten
 • Laker Kale
 • Bizelet
 • Brokolin
 • Lulelaker + kungull jeshil
 • Lulelaker + patate e embel
 • Lulelaker + kanelle etj.
 • Tershera
 • Drithra te ndryshme (gruri, misri, orizi etj).

Me fruta

 • Dardhen
 • Banane
 • Pjeshke
 • Kajsi
 • Kumbulla

Por edhe disa te tjera i gjeni ne keto foto me poshte:

Kombinime te tjera puresh si dhe recetat e tyre i gjeni ketu ne Pure te ndryshme.

Lini një Përgjigje