Buke per torta – Pan di spagna

Tortat e bera ne shtepi jane nje zgjidhje e mire per femijet, vecanerisht kur urohen permujoret e tyre. Shijet jane te shumellojshme por pjesa e perbashket e te gjitha tortave eshte buka e tortes.

Ne kete recete do tju tregoj si ta pergatisni vet ne shtepi.

Perberesit

  • 4 kokrra veze
  • 150 gr sheqer
  • 150 gr miell
  • 1 pako e vogel pluher pjekes per embelsira

Pergatitja

  1. Perziej vezet me sheqerin 10 min me mikser
  2. Shtohet mielli duke e hedhur me kujdes me site.
  3. Shtoni pluhurin pjekes ose fryres per embelsira dhe perzijeni te gjithe perberesit sebashku. Mund te perdorni edhe mikserin per ti perzier.
  4. Pjeka 30-40 minuta 175°C.

2 Comments

  1. Pingback: Dy Kremra per Torten – Receta BABY

  2. Pingback: Torte me Luleshreydhe 🍓 – Receta BABY

Lini një Përgjigje