Pure per Drithra – per vlera te larta te hekurit

Kjo pure eshte e pasur me hekur, qe eshte nje element shume i rendesishem per femijet dhe zhvillimin e tyre, rekomandohet per cdo moshe pasi ka nisur ushqimin e ngurte.

Per puren duhen keta perberes:

  • 1 kokkerr Molle 🍎
  • Rrush i thate i bardhe dhe i zi
  • Kumbull te thata
  • Kajsi te thata (ose hurma)
  • Biskota per femije
  • Kanelle shkop
  1. Perberesit e pures me molle rrush te thate te verdhe dhe te zi,2 kumbulla te thata 2 hurma 3 kajsi te thata(te gjitha keto duhet te zbuten ne nje gote me uje te ngrohet per 20-30 min.
  2. Kokrra e molles duhet shume pak e zier per mos ti humbur vlerat ushquese, kanelle bio.
  3. Mund ti shtoni 3 biskota te vogla per bebe supas deshires (nese behet pak e trashe mund ti hedhni pak nga uji ku jane zbutur rrushi i thate, i cili ka shije shume te mire).

One Comment

  1. Pingback: MENU – Mosha 8M+ – Receta BABY

Lini një Përgjigje