Supe me leng kockash

Mosha 7M+ , Kohezgjatja 20 minuta

Perberesit

  • 200 gr kocka vici
  • 20 gr karrote
  • 10 gr kungull jeshil
  • 10 gr lulelaker ose brokoli (kjo recete eshte me brokoli)
  • 5 gr oriz

Pergatitja

  1. Pastrojme 20 gr.karrote dhe i hedhim ne nje ene.
  2. Shtojme 5gr oriz ne te dhe 200 gr nga lengu i kockave qe e kemi te zier me heret e te ruajtur ne frigorifer. Nese e doni me te lengshme mund ti shtonk dhe pak uje.
  3. Shtojme 10 gr. kungull jeshil dhe 10 gr brokoli ose lulelaker.
  4. Pasi te zbuten te gjithe perberesit e bluajme me mikser. Shtoni dhe pak majdanoz ne fund per me shume shije.

One Comment

  1. Pingback: MENU – Mosha 8M+ – Receta BABY

Lini një Përgjigje