Pure me Perime 🍜

Mosha 8M+

Perberesit

  • 1/2 patate e embel
  • 50 g spinaq
  • 1 filxhan kafe thjerreza te kuqe
  • 1/4 luge caji cumin
  • 1 luge vaj ulliri
  • 1 filxhan kafe uje te vluar

Pergatitja

  1. Qerro pataten e embel dhe prijeni ne copa te vogla. Ne nje tenxhere me 1 gote uje i vini te ziejne bashke me thjerrezat e kuqe rreth 15 min derisa te dyja te jene zbutur plotesisht.
  2. Ne fund fare 2 min e fundit shtini dhe spinaqin.
  3. Futini ne mikser, i hidhni 1 luge gjelle vaj ulliri dhe cumin dhe perfitoni puren. Per ta bere me te imet shtoni pak uje te vluar.

Ju befte mire

Lini një Përgjigje