Mish i grire me Bizele, Brokoli dhe Spinaq

Mosha 14M+

Kohezgjatja: 35 min

Perberesit

  • 100 g Mish vici i grire
  • 1/2 Qepe
  • 100 g Bizele
  • 100 g Brokoli
  • 50 g Spinaq
  • Kripe e pak piper kokerr (ja heq ne fund)

Pergatitja

  1. Ne nje tenxhrre kaverdisim mishin e grire dhe me pas i shtojme qepen e grire imet.
  2. Shtojme hudhren dhe bizelet e me pas i shtojme 2 gota uje dhe i leme te ziejne sebashku per 30 min derisa uji te jete avulluar.
  3. Hedhim pak krip me sy dhe piper kokerr.
  4. Brokolin dhe spinaqin ja shtojne recetes 10 – 12 min e fundit.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje