Panxhar me Thjerreza

Mosha 8M+

Perberesit:

  • 100 g thjerreza te kuqe
  • 1 kokerr mesatare panxhar i kuq
  • 2 luge te vogla vaj ulliri

Përgatitja:

  • I shplani thjerrzat e kuqe dhe i zieni me pak uje ne nje ene per 15 deri 20 min
  • Panxharin e kuq e shlani dhe e vini te ziej ne nje ene tjeter pa ja qerruar lekuren perreth 20 min, provojeni me pirun nese eshte zier dhe zbutur aq sa duhet.
  • Thjerrzat dhe panxharin mund ti bluani ne mikser duke ja pershtatur femijes suaj si e ha ke kete moshe.
  • Shtojini vajin e ullirit ne fund.

Lini një Përgjigje