Makarona me Pana

Mosha 12 -14 M+

Pergatitja

  • Ne fillim zbutet qepa ne vaji ulliri
  • Shtohet kungulli jeshil dhe kaverdisen derisa zbuten sebashku me qepen.
  • Shtohet ne fund pana dhe djathin parmigiano.
  • Makaronat zihen sipas minutazhit te paketimit dhe shtohen tek salca e pergatitur.
  • Lihen ne zjarre edhe 1 minute me teper qe te behet lidhja me salcen.

Keshilla: Nese makaronat jane te gjata, beja sa me te vogla femijes, ose perdorni makarona te vogla per femije.

Per vete mund ti shtoni recetes salcice ose pancet per ti dhene me shume shije.

Ju befte mire!

Per me shume receta beni SUBSCRIBE ne kanalin e YOUTUBE dhe Instagramit @receta_baby

Lini një Përgjigje