Couscous me Perime

Mosha 10M+ (8M+ nese ja beni pure)

Perberesit:

 • Couscous
 • Patate
 • Karrota
 • Kungull jeshil
 • Lulelaker
 • Persh
 • Selino
 • Brokoli (nje lloj i vecante brokoli)
 • Leng kockash
 • Vaj ulliri
 • Fara susami
 • Qerojme dhe lajme te gjitha perimet dhe i presin ne copa
 • Ne nje tenxhere hidhen kungulli, patatja, selino karrota preshi, nga fundi lulelakera dhe brokoli
 • Shtohet nje pjese nga lengu i kockave, te ruajtur ne frigorifer mbasi jane pergatitur 2 ose 3 dite me pare
 • Hidhet lengu nje got dhe pregatitet couscousi, masa e tij eshte nje gote couscous nje gote leng mishi
 • Shtoni pak vaj ulliri dhe 1 luge te vogel gjalp per shije
 • Ne fund couscousit i shtoni farat e susami.

Nje recete me shume vlera ushqyese per femijet tane po ashtu edhe per ne prindrit e tyre duke i shtuar dhe pak kripe per ne te rriturit.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje