Perime me Mish

Recetë per moshen 8M+

Përbërësit e recetes:

 • 1 karrote mesatare
 • 1 patate
 • 1 filxhan thjerrza re kuqe
 • Presh (pjesa bardhe e tij)
 • Domate (dy feta)
 • Spec i kuq (gjysma)
 • Vaj ulliri 1 luge te vogel

Përgatitja e recetës:

 • Laj dhe qërro perimet. Priji ne copa të vogla. Preshin priji ne rrath rreth 1 cm të trashe.
 • Shtoni uje dhe i zieni derisa te zbuten te gjitha, veçanërisht karrota dhe patate.
 • Ne 10 minutat e fundit para se ta Hiqnienen nga zjarri shtoni thjerrezat e kuqe.
 • I shtoni dhe 1 luge vaj ulliri, pak kripe himalaje nese deshironi per shije dhe i fusni ne blender per te përfituar nje pure.

Ju keshilloj qe ta punoni jo shume imet ne blender, te ndihen pak ne goje perimet.

Lini një Përgjigje