Supë me Makarona & Peshk Salmon

Mosha 7M+

Përbërësit e recetes:

 • Makarona te vogla yll
 • 1/2 Karrote
 • 1/2 Patate e ëmbël
 • 1/2 Kungull
 • 2 kube Salmon

Përgatitja e recetes:

 • Lajme dhe qërojmë perimet, i presim ne copa të vogla
 • Ziejme se bashku ne nje ene makaronat pataten dhe karroten duke qenë se kerkojne pak me shume kohe se përbërësit e tjere
 • Ne 5minutat e fundit shtojme salmonin me kungullin jeshil.

Keshille: Per shije mund ti shtoni nje luge te vogel vaj ulliri ose pak qumesht, kjo mbetet opsionale. Qumeshti ja zbut pak aromen e salmonit per bebat qe se kane shume qef peshkun.

Per Receta te tjera Suprash i gjeni ketu Recetat

4 Comments

 1. Bravo

 2. Pingback: MENU – Mosha 8M+ – Receta BABY

 3. Pingback: Menu 7M+ Java e dyte – Receta BABY

Lini një Përgjigje