Supe Peshku

Mosha 10M+

Ja si mund te pergatitet supë me peshk per femijet

Per receten eshte e nevojshme:

 • 1 karrote
 • 1 Patate
 • 1/2 selino
 • 2-3 luge drithra bebesh
 • Peshk (cdo lloj peshku per femije)
 • 1 lugë te vogel vaj ulliri

Përgatitja e recetes:

 1. Zieni peshkun ne nje ene me 1 liter uje. Kullojeni lengun pas zierjes ne nje ene tjeter per ta përdorur per te zier perimet me pas
 2. Zieni perimet ne lengun e peshkut. Kullojeni lengun perseri ne nje ene per ta ruajtur.
 3. Ne mikser kaloni peshkun dhe perimet e ziera.
 4. Perzierjes i shtoni pak e pak nga lengu i ruajtur nga zierja. Shtoni dhe drithrat duke i perzier me kujdes. Duke përfituar keshtu supën e ushqyeshme te peshkut. Nese e deshironi te holle supen rregullojenime lengun e ruajtur.
 5. Ne fund i hidhni vajin e ullirit dhe sherbejani fëmijës tuaj.

Lini një Përgjigje