Mish Pule i Zier me Patate

Receta nga Kamila&Amina

Per pergatitjen e recetes ju nevojiten:

  • Mish pule ( 1 fileto pule)
  • 1 kokerr Patate 🥔
  • 1 kokerr Veze 🥚
  • 1/2 kokerr Hudher
  • Erreza sipas dëshirës
  1. Vendosim ne zierje Mishin e pules i bashke me pataten te prere ne copa të vogla
  2. Pasi zien, i kullojme lengun dhe i hedhim ne mikser
  3. I hedhim vezen dhe i miksojme me blender
  4. I shtojmë erreza dhe hudhen per shije.
  5. Ne fund duke i formuar si qofte i fergojme me vaj ulliri ne temp te vogel

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje