5. Dreka – Gjellë me Mish Viçi

Receta nga Louis per #recetababy

Mosha 10M+ (te pa bluar ne mikser)

Mosha 8M+ ( te shtypur me pirun dhe mishin ne mikser)

Per receten ju duhen keto produkte:

Përgatitja e recetes:

  • Ne nje ene kaverdisni mishin me pak vaj ulliri, dhe i shtoni uje te ziej.
  • Qerroni pataten, bishtajat/mashurkat/barbunjat dhe i prisni ne copa te vogla.
  • Lani brokolin dhe perimet e tja dhe i coptoni ne copa të vogla te gjitha.
  • Hidhni ne enen qe po zien mishi te paren qepen dhe pataten, pas 5 min hidhni specin, barbunjat dhe 10 min e fundit hidhni brokolin.
  • 1 lugë vaj ulliri

*Keshille: qepen mund ta kaverdisni me mishin qe ne fillim. Nese deshironi, nese femija nuk jua ha, keshillohet ti hidhni pak djath parmigiano.

Lini një Përgjigje