Buke me Rrepe / Panxhar te Kuq

Mosha nga 8M deri ne 10M+

Përbërësit:

  • 1/2 rrepe e kuqe / panxhar i kuq
  • 1 lugë specë i kuq (sasia sa luga e çajit)
  • 1/2 e thelpise se hudhres
  • 2 kokrra krip Himalaya
  • 1 lugë te madhe vaj ulliri

Përgatitja:

  1. Ziej rrepen/panxharin te qerruar ne copa te vogla bashke me 1 luge te vogel Spec te kuq duke e provuar qe piruni ta shpoj tej e tej
  2. Në nje mikser hidh te gjithe përbërësit sebashku edhe gjysmën e thelpise se hudhres. ( Nese nuk e deshironi hudhren per femijen mund te mos e perdorni)
  3. Krijo nje pure relativisht te imet ne menyre qe ta përdorni ne nje fetë Buke duke e lyer siper saj
Mund ti shtoni dhe avokado siper bukes per ta bere edhe me te shijshme

Ju befte mire!

@receta_baby

Lini një Përgjigje