Miks Perimesh me MAKARONA

Mosha 7M+

Kjo recetë mund te sherbej per nje dreke apo darke te plote

Perberesit:

 • Bizele
 • Spinaq
 • Domate (tulin e domates)
 • Patate e ëmbël
 • Kungull jeshil
 • Asparag
 • Makarona te vogla
 • Leng mishrash (krahe pule, mish viçi, kocke vici)

Përgatitja

Lëngun i mishrave pergatitet nje ose dy dite me pare dhe ruhet ne frigorifer ne nje ene te mbyllur.

 • Ne nje ene veme te ziej lëngu i mishit dhe hedhim te parat pataten e ëmbël, makaronat domaten dhe bizelet
 • Pas 5 min hedhim kungullin jeshil dhe asparagun
 • Pas 5 minutave te fundit hedhim spinaqin
 • I leme derisa lengu te jete pakesuar pakez dhe e heqim

One Comment

 1. Pingback: MENU – Mosha 8M+ – Receta BABY

Lini një Përgjigje