Salmon i Zier me Perime

(Nje recetë per moshat 8M+)

Perberesit:

 • 1 Karrotë 🥕
 • 50g Brokoli 🥦
 • 4cm nga Kungulli jeshil
 • 1/2-1 dl ujë (gjysem gote)
 • 1/2 mollë, ose leng molle ose portokalli
 • 100-150 gram Salmon
 • Mjadanoz ose Borzilok sipas dëshirës
 1. Qerro dhe prij perimet ne copa të vogla.
 2. Zieji perreth 10 min.
 3. Qerro mollen, prije sebashku me salmonin edhe kete ne copa të vogla
 4. Shto mollen ose lengun e molles ose lengun e portokallit dhe salmonin ne enen qe po ziejnë perimet per 10 min.
 5. Futi ne mikser dhe ne fund shto errezat

3 Comments

 1. Duket shume e mire. Ju lumshin duart!

 2. Pingback: MENU – Mosha 8M+ – Receta BABY

Lini një Përgjigje