Rizoto me bizele 12M+

Përbërësit:

-1 gotë oriz për rizoto

-1 lugë gjalp

– bizele

– selino

– 1 kokërr qepë

Përgatitja:

1. Me gjalp kavërdisim qepën, më pas bizelet e më pas selinon. Pasi ato zbuten, shtojmë gotën me orizin e rizotos dhe shtojmë me ngadalë 2 gota uji të vakët.

2. I lëmë të ziejnë së bashku duke i vendosur kapak dhe ulur temperaturën e zjarrit. Provoni orizin derisa të zbutet mjaftueshëm.

3. Servireni në pjatë me pak djathë kaçkavall sipër.

Lini një Përgjigje