Qofte Patate Finger Food & DIP Pure Domate e Fresket

Mosha 12M+

🧾 PËRBËRËSIT

• 1 vezë

• 5 patate mesatare

• djathë parmigiano

• koliander (majdanoz)

• thërrime buke

• 2 thelpinj hudhër

PËRGATITJA 👩🏻‍🍳

• Qëroni patatet dhe i prisni në copëza të vogla. Në një enë me ujë i vini të ziejnë për 10 minuta.

• Në një tas rrihni vezën dhe grini me rende hudhrat dhe djathë parmigiano (sasia sipas dëshirës).

• Shtoni errëza koliander (majdanoz të freskët)

• Shtoni thërrime buke dhe i përzieni mirë së bashku.

• U jepni qofteve format si ‘finger’ dhe i piqni në furrë duke i spërkatur me pak vaj ose i kavërdisni në tigan nga 1 min çdo faqe.

Lini një Përgjigje