Makarona me Salcice dhe Djathe te Bardhe

 • Mosha 12M+
 • Per 4 racione
 • Koha 15 minuta

Perberesit

 • 350g makarona
 • 200g salcice
 • 150g domate qershi
 • 100 gram djath te bardh
 • Trumez
 • 1 luge gjalp per skuqje
 • 1 luge te madhe Vaj ulliri
 • Kripe Himalaya

Pergatitja

 1. Zieni makaronat sipas udhezimeve te amballazhit, gjate zierjes hidhini ne uje pak krip, pas zierjes i kulloni dhe perziejini me pak gjalp.
 2. Prini ne copa salcicet 1-2 cm te trasha. Skuqi salcicet me pak gjalp.
 3. Priji domatet qershi ne copeza te vogla, hidhu trumez, vaj ulliri, djathin e bardhe dhe pak kripe Himalaya.
 4. Perziejini te gjithe perberesit me makronat e kulluara dhe receta eshte gati.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje